Головна\Re:цензії\Що читати?

Re:цензії

23.12.2010|07:35|Буквоїд

Вікторія Черняхівська: «Всі книжки читаю немов автобіографічні»

На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає поетка Вікторія Черняхівська.

- Що Ви читали останнім часом?  

- Нещодавно прочитала «Дрозофілу над томом Канта» Анатолія Дністрового. Там симпатичний в’ялий герой. Якого люблять всі дівчата, а йому все байдуже. Читаю і уявляю на місці героя прекрасного Дністрового, як він пиячить зі студентами. Загалом всі книжки читаю немов автобіографічні.

Читала «Калейдоскоп» Олега Романенка. З героями новел постійно відбуваються різні прикрі речі: то поб’ють, то плюнуть, а герої не ображаються і йдуть далі до світлої мети.

На подарунок придбала і тайкома прочитала «Тихі дні в Перемішках» Ерленда Лу. Російською мовою, бо палітурка від російського видавництва сподобалася мені більше за український варіант. Повість ніяка. А, дивлюся, в інтернеті її назвали романом. Роману я взагалі не помітила.

Останнім часом активно займаюся рукоділлям, то коли в’яжу шарфи - слухаю аудіокниги, останньою була «Осінь патріарха» Маркеса. Він мені завжди подобається.

- Як обираєте книжки для читання?

- У книгарнях беру те, що зацікавило анонсами в інтернеті, ну і хочу бодай трохи охопити класику. Але зазвичай починаю читати першу-ліпшу побачену на столі книжку, потім відкладаю і забуваю про неї, не дочитавши. І тільки почуття обов’язку чи довгі поїздки в маршрутках змушують мене добивати книгу до кінця.

Оскільки мій натхненний чоловік захоплюється кіносправою, то і я часом читаю його книжки, наприклад, «Парадигма кіно» Юрія Іллєнка. Автор стверджує, що це зібрання лекцій в режисерській майстерні, на які не ходили його студенти. Недивно, я б теж на такі лекції не ходила. От як подарую чоловікові «Кіно між пеклом і раєм» Олександра Мітти – то теж читатиму.

А ще прислухаюся до порад друзів і знайомих. Наприклад, Ілля Стронґовський в жж всіляко вихваляв книжки Марека Краєвського від видавництва «Урбіно». Ну, почала я читати «Еринії», палітурка і папір приємні, але ж всередині така гидота. Переламані кістки, туберкульозні повії, детектива постійно нудить, і мене разом з ним. Краєвського більше не читатиму.

- Яку літературу можете порадити іншим?
- Те, які з книжок на моїй полиці можуть бути цікавими для інших, я бачу по гостях, коли вони позичають ці книги і не поспішають повертати. Нині я найбільше сумую за романом «Фаза Урану» Кирила Чистякова (вид-во «Факт»). Чомусь не помітила розголосу після виходу цієї книжки, а в мене вона викликала незбагненну симпатію.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

13.07.2025|09:20
У Лип´янці вшанували пам’ять поета-шістдесятника Миколи Томенка та вручили його іменну премію
11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року


Партнери